jCanvas – jQuery ile HTML5 Canvas Kullanımı

jCanvas, jQuery sözdizimi ve HTML5 Canvas‘ın gücünü birleştiriyor. jQuery kütüphanesine hakim birisi katmanları, animasyonları, olay dinleyicilerini çok rahat bir şekilde yazabiliyor. jCanvas, iOS ve Android de dahil olmak üzere tüm modern tarayıcılarda ve platformlarda çalışıyor.

Okumaya devam et jCanvas – jQuery ile HTML5 Canvas Kullanımı

Mugeda: Bulut tabanlı HTML5 Animasyon Platformu

Herkese Merhaba!

Bu yazıda teknik bir yazı yerine tanıtım yazısı yazıyorum 🙂

Biliyorsunuz ki teknoloji aleminde her an yeni bir girişim piyasaya sürülebiliyor, sürülüyor. Bunlardan birine de HTML5 ile ilgili araştırmalarımın sonucunda rastladım.

Okumaya devam et Mugeda: Bulut tabanlı HTML5 Animasyon Platformu

HTML5 Canvas ile Resme Siyah & Beyaz Efekti

Teknolojiyi takip edenler biliyorlardır ki, HTML5 teknolojisi hayatımıza yavaş yavaş girmektedir. Projelerimizde HTML5 ve CSS3‘ün artılarını kullanmaya başladık bile. Bu yazıda HTML5 ile gelen Canvas etiketinin neler yapabileceğini ufakta olsa inceliyoruz.

Okumaya devam et HTML5 Canvas ile Resme Siyah & Beyaz Efekti

Visual Studio 2010’da HTML5 ve CSS3 desteği

HTML5 ve CSS3 bir web sitesi geliştirirken önemli standartlardandır. Ama Visual Studio 2010 SP1 yaması intellisense ve editör içi W3C doğrulaması içermedi.

Bunu gören Visual Studio geliştiricileri “Web Standards Update for Microsoft Visual Studio 2010 SP1” isimli eklentiyi yayınladı. Bu eklentiyi yükledikten sonra sıkıntımız ortadan kalkıyor.

Okumaya devam et Visual Studio 2010’da HTML5 ve CSS3 desteği