ASP.NET MVC 3 WebMail Helper ile Mail göndermek

Merhabalar,

ASP.NET MVC 3 ile beraber kolaylıkla mail göndermemiz için WebMail adında helper geldi. Bu yazıda basit bir iletişim formu oluşturup, WebMail sınıfımızı da kullanarak mail gönderme işlemini gerçekleştireceğiz.

Okumaya devam et ASP.NET MVC 3 WebMail Helper ile Mail göndermek

ASP.NET MVC 3 Razor View Engine’de Html.Raw ve HtmlString

Merhabalar,

ASP.NET MVC 3 Razor View Engine’de bir değişken tanımlayıp, içine bir takım HTML kodları atayıp yazdırmak istediğimizde şifrelenmemiş, temiz bir çıktı bekleriz. Ama Razor, bunu bize sağlamayacaktır. Güvenlik nedeniyle bunu gerçekten isteyip, istemediğimizi ona söylememiz gerekiyor. ASP.NET MVC 3’de bunun için bir helper method(yardımcı metod) gelmiştir.

Okumaya devam et ASP.NET MVC 3 Razor View Engine’de Html.Raw ve HtmlString

ASP.NET MVC 3 Ajax Helper Kullanımı

Merhaba Arkadaşlar,

Bu yazımda MVC 3’ün yeni öğrendiğim ve çok sevdiğim özelliğini sizlerle de paylaşarak sevdirmek istiyorum. Daha önceleri yeni bir MVC projesi açarken, projenin kendi içinde gelen Ajax kütüphanelerini kullanmazdım. Çünkü kod kalabalığı çok yoğundu. Ama bunu gören geliştiriciler MVC 3’de, jQuery ile desteklenmiş, Unobtrusive JavaScript  (Sade JavaScript) kütüphanesiyle çözüm buldu. Artık gereksiz kod kalabalığı olmayan Ajax Helperlarını kullanıyor olacağız.

Okumaya devam et ASP.NET MVC 3 Ajax Helper Kullanımı

ASP.NET MVC 2 Projelerinizi, MVC 3’e yükseltin.

Eğer, ASP.NET MVC 2 üzerinde geliştirdiğiniz uygulamanızı MVC 3 üzerinde geliştirmeye devam etmek istiyorsanız,CodePlex‘teki “ASP.NET MVC 3 Uygulama Yükseltici(ASP.NET MVC 3 Application Upgrade)” adındaki araç tam size göre!

 

 

 

Okumaya devam et ASP.NET MVC 2 Projelerinizi, MVC 3’e yükseltin.